Плакатний проєкт “На сніданок була війна”. З 12 квітня 2022 року

У часи випробувань стає одразу чітко зрозумілим, хто є хто. Протягом доби після вторгнення було проведено онлайн-засідання факультету графічного дизайну і реклами Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКІМ) та Київського університету культури (КУК). За лічені години для студентів і викладачів було створено чат у телеграмі під назвою «Креативний спротив КНУКІМ / КУК», де почалася цілодобова творча робота. Всі, хто мав технічну можливість – почали створювати патріотичні плакати. Ті, хто мав обмежений доступ до компьютерних засобів, паншетів і графічних редакторів – моніторили поточний контент у соцмережах, формулювали тематику, складали слогани, підбирали референси.

Основними напрямками творів стали: героїзм воїнів ЗСУ, варварство і підступність війск РФ, запит на підтримку світової спільноти і країн НАТО, захист пам’яток культури, позитивні і негативні персоналії на війні. Таком чином, сервільну комерційну функцію графічного дизайну (етикетки, пакування, верстка) було переформатовано на патріотичний державний лад. Результати не змусили себе чекати: було створено кілька десятків творів, які викладалися у мережу для розповсюдження. Зі словами подяки люди робили перепости, поширювали контент на інших ресурсах. Так, Національна спілка художників України продублювала студентські плакати на своїх профілях у Facebook та Instagram, приходили відгуки з-за кордону, навіть з окупованих територій (ОРДЛО).

Одночасно твори робилися і у друкарському форматі, тримаючи на думці можливість проведення тематичних виставок і демонстрації на мітингах. Тож, представлені Вашій увазі твори і є фізичною реалізацією творчої активності креативної молоді.

 

 

Учасники плакатного проєкту

Куратори: Будник Андрій, Трохимчук Юлія

Учасники: Антоненко Анастасія, Будник Андрій, Болбас Володимир, Бухарська Анастасія, Володько Вікторія, Головко Ірина, Гунько Єлизавета, Карєєв Кирило, Кіптіла Інна, Лагута Валентина, Ломко Ольга, Люшня Ярослав, Микитенко Микола, Мусієнко Катерина, Перепелиця Марина, Попова Марія, Пошабля Олександра, Рабенко Руслан, Рубленко Оксана, Трохимчук Юлія, Щавінська Яна,   Y A D S U N

 

Антоненко Анастасія. Україна-Польща

 

Будник Андрій. Sexual Violence

 

Болбас Володимир. ПНХ

 

Бухарська Анастасія. Мери-колаборанти

 

Володько Вікторія. Краматорськ
Головко Ірина. Тероборона

 

Гунько Єлизавета. Україна

 

Карєєв Кирило. Насильство над Україною

 

Кіптіла Інна. Sensitive content

 

Кіптіла Інна. Як ти

 

Лагута Валентина. Потерь нет
Лагута Валентина. Українське лего

 

 

Ломко Ольга. Рудий ліс

 

Микитенко Микола. Дякуємо за допомогу
Мусієнко Катерина. Еволюція фашизму

 

Перепелиця Марина. Loading
Попова Марія. Буча
Пошабля Олександра. Патріарх Кирило

 

Рабенко Руслан. Слава Україні!

 

Рубленко Оксана. Ze killer

 

Рубленко Оксана. Пляма
Трохимчук Юлія. Сонях

 

Щавінська Яна. Борітеся
Щавінська Яна. Вільна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *