ДЯКУЄМО, ПОЛЬЩА! Плакатний проєкт до Дня Європи. З 21 травня 2022 року

Плакатний проєкт КОНСХУ і студентів факультету дизайну і реклами КНУКІМ і КУК.

Вельмишановний пане Посол Республіки Польща Бартош Цховський!
Дозвольте привітати Вас і вашу команду в Києві з Днем Європи.

Незалежність будують люди чистих помислів. Саме така спільнота сповідує гуманні чесноти, сприяє розвитку справедливості, естетичних норм, суверенітету, дотримується поваги до територіальних, економічних, етнічних правил кожної світової спільноти.  Підставою для святкування Дня Європи, стало заснування Ради Європи ще у 1949 році. Те, що цивілізовані держави об’єдналися в Євросоюз, свідчить про головні правила спрямовані на мирне існування людства на землі.

 

 

На саміті Європейської ради в Мілані у 1985 році зазначено, що «Мир у світі неможливо забезпечити без будівничих зусиль, сумірних рівню небезпеки, яка перед ним постає. Організована і життєздатна Європа може зробити фундаментальний внесок в цивілізацію, забезпечивши мирні відносини між країнами…». Безумовно кожна держава прагне мирного, економічно прогресивного, інтелектуального життя, щастя своїм родинам. З початку 2003 року Україна почала приймає участь у відзначенні Дня Європи. Але цього року відзначення День Європи особливе. – ми зустрічаємо його в умовах війни. Український народ рішуче виборює свою незалежність територіальну, культур, демократію, та мабуть не тільки свою, а й усієї прогресивної європейської спільноти.

Згадаємо притчу про ЩАСТЯ. Одного разу Щастя попало в яму і так йому було прикро, що всього стало просто всім, хто проходив повз нього щось обіцяти. Люди просили і уходили щасливими… Але якось навпаки ХТОСЬ запитав у Щастя, чим йому допомогти? Щастя зраділо і тихо відповіло: допоможіть вибратися з ями. ХТОСЬ подав руку, а …ЩАСТЯ пішло за ним.

Братній народу Польщі, ми вам неймовірно вдячні за підтримку, якою ви відгукнулися з першого дня трагічного несправедливого військового вторгнення «раши» на нашу територію. З такими сусідами як ви, ми справді витримаємо всі випробовування і допоможемо Європі не допустити варварського рашизму на планеті.

З нагоди Дня Європи хочеться згадати декілька вагомих фактів, притаманних Польському народу. Ви одна з самих найбільших територіально держав Європи. Мудрість поляків відзначена Нобелівськими преміями. Саме у Вашій державі була прийнята перша Європейська Конституція. Соляна шахта Величка занесена до Всесвітньої спадщини Юнеско. Столиця Польщі Варшава – неймовірно красиве місто, яке приваблює іноземних туристів. Символ держави лелека, та лелека, яка заради продовження роду долає безліч труднощів і залишається вірною своїй місії на землі. У вас є безліч природніх заповідників, а найвища точка країни – гора у Високих Татрах висотою у 2499 метрів над рівнем моря. Ви експортуєте найбільшу кількість бурштину в світі.

В Польщі колосальна кількість архітектурних та сакральних пам’яток, які ваблять туриста, тут проходить нескінченна кількість фестивалів, які свідчать, що ви вмієте зберігати та шанувати національні традиції.

Культуру нації формують міцні родини для яких виховання дітей займає особливе місце. Так вимальовується ще одна риса, яка заслуговує особливої уваги – відверта любов до ближнього свого, яку в цей непростий час відчули українські біженці. Чимало людей з України, які виїхали до вас щоб знайти безпеку своїм родинам, висловлюють на сторінках у соціальних мережах свою вдячність. «Як тільки місцеві мешканці побачать блакитно-жовту стрічку, кидають все і поспішають на допомогу». Ваша підтримка щира і безкорислива. І все це безцінне.

Не тільки спільний кордон поєднує наші країни, а чимало економічних, наукових, культурно-мистецьких проектів. Згадаємо унікального композитора Фредеріка Шопена, та його всесвітньо відомий Революційний марш. Ми взяли його за музичний супровід виставки плакатів, яку організував заслужений художник України Андрій Будник. Нехай цей флешмоб стане вдячністю і вибаченням за прикру ситуацію на Євробаченні.

Ваша рука допомоги Україні і є ЩАСТЯ, яке так необхідне кожній цівілізованій спільноті.

Кожної весни повертаються лелеки до свого дому…. Цієї вкрай важкої весни українські «лелеки» заполонили польську землю, з надією повернутися з часом у безпечне, мирне життя в Україні.

Dziękuję, Polsko!

 

Цей проект відбувся за підтримки:
Голови КОНСХУ, заслуженого художника України Миколи Кутняхова,
члена КОНСХУ, заслуженого працівника культури України Валентини Єфремової,
заслуженого працівника культури України, директора галереї “Митець” Карини Кравець,
члена КОНСХУ, заслуженого художника України Андрія Будника,
члена КОНСХУ Володимира Рагозіна
.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *