«Незламні квіти» – виставка ботанічного мистецтва воєнного часу. 30.05.2023 – 9.06.2023

30 травня о 18:00 відбудеться відкриття виставки «Незламні квіти» в художній галереї «Митець» за адресою: м. Київ, вул. В. Васильківська, 12. Виставка триватиме до 9 червня включно.

Час роботи галереї: пн – нд 11:00 19:00, в дні відкриття і закриття – до 20.00.

 

На виставці будуть представлені роботи 106 сучасних українських художниць: живопис, графіка, начерки та вірші, написані каліграфією. Усі роботи були створені в дні повномасштабної війни, а начерки – під час тривог та відключень світла.

До відкриття виставки буде також надрукований каталог, де, окрім робіт, зібрані тексти кожної учасниці про те, як війна вплинула на їхні життя та творчість.

На виставці будуть продаватися листівки з роботами учасниць. Всі кошти з продажу підуть на допомогу ЗСУ.

Навіщо нам квіти, коли йде війна?

Навіть коли в оселю стукає смерть, весна розкриває свої обійми.

Весна – наша надія.  У ній незмінне нагадування про те, що є інше життя – мирне, сезонне, розмірене.  Вона чаїть у собі неймовірну силу, енергію, здатну провести нас крізь пекло на землі.

Зима неодмінно зміниться весною.  Такий світовий лад.  Така циклічність життя, яка споконвіку тримала на плаву наших предків і тепер чекає нашого повернення.

Проєкт «Незламні квіти» було створено у дні повномасштабної війни – під час бомбардувань, при звуках тривожних сирен, без світла та тепла. Природа, єдиний незмінний наставник художника, стає джерелом надії, способом того життя, яке прийде на зміну хаосу.  Метафоризуючи, наповнюючи актуальним екзистенційним досвідом образи ботаніки, художниці знаходять у природі творчу енергію, сили жити та творити, лікувати втрачену рівновагу – як повертаючись додому до сім’ї, так і звертаючись до глядачів, друзів та товаришів.  Мистецтво не втрачає автора, але заповнюється спільним досвідом, колективним переживанням болючого процесу переродження.

Квіти як символ краси, що підноситься природою, вирощені природним ритмом життя. Вони актанти, які символізують той порядок, до якого знову і знову повертається земля.  Ми можемо довірити їм свою надію на якнайшвидше повернення миру, на нашу перемогу.  Заради цього переродження, новонародженого світу ми долаємо страхи та труднощі, біль та втрати.  Адже ми знаємо, що рано чи пізно війну змінить порядок природи.  На землі – у наших лісах та полях, у небі – над дахами наших будинків запанує мир.

Художники: Наталія Купчик, Дельнара Ель, Анна Федченко, Наталя Амірова,  Вікторія Хмельницька, Юлія Шарапова, Ірина Стабровська, Катерина Роговська, Олена Ємельянова, Інна Бойцун, Ольга Мосузенко, Юлія Моісеєва, Ирина Льольо, Олена Жарова, Юлія Щипачова, Анна Гнатюк, Оксана Олексіїва, Катерина Назаренко, Ольга Покайніс, Яніна Калініченко, Вікторія Гуніна, Тетяна Ключко, Алла Рассказова, Анна Махова, Яна Макух, Діана Роде, Валентина Березан, Дар’я Охріменко, Юлія Горіславська, Наталія Сад, Тетяна Живиця, Тетяна Максимова, Людмила Лобза, Ольга Трекурова, Ксенія Жуковська, Світлана Тютюнник, Тіна Шифрук, Катя Шиова, Ольга Ушакова, Дар’я Кузьміна, Юлія Жевнова, Ірина Прокопчук, Альона Грінчук, Вероніка Крвавич, Ганна Копилова, Ольга Корнієнко, Олена Мануілова, Тетяна Ковальова, Юлія Мазур, Марина Васильєва, Наталія Твардовська, Оксана Шевченко, Тетяна Животкова, Оксана Лоюк, Анастасія Аврамчук, Леся Зайченко, Анна Баланюк,  Анастасія Бабакова, Марія Барліт, Леся Зайцева, Алекс Ваінова, Олена Черашева, Лариса Пономаренко, Оксана Музика, Олександра Бузіна, Алла Тітенко, Наталія Власенко, Юлія Кишеня, Ірина Дорохова, Ольга Малько, Наталія Іванченко, Ольга Матюшко, Ніна Шерфауі, Марія Відейко, Ксенія Горова, Ольга Соловйова, Олена Толочина, Надія Берегова, Наталія Кушнір, Юлія Солказьян, Вікторія Березовська, Ірина Казмірук, Ольга Камінська, Ольга Матвієнко, Крістіна Ярмоленко, Ольга Артеменко, Тамара Романова, Ольга Побережська, Тетяна Кравченко, Наталія Пацелюк, Анна Глібова, Надія Книш, Ольга Рябоконь, Яніна Новицька, Святослава Расулова, Наталія Шпирка, Тетяна Козяр, Ірина Толокольнікова, Юлія Зотова, Наталія Свіщова, Марія Бабчук, Ганна Левчук, Олександра Куркіна, Ольга Опанасенко, Дар’я Нечипоренко, Катерина Лепеха.

Куратори і координатори проєкту: Наталія Купчик, Дельнара Ель.

___________________________________________________________________

Ця виставка присвячена тим, хто під час війни захищає нашу країну. Вона відображає важливість природи і краси під час найтяжчих випробувань. У той час, коли люди відчувають загрозу своєму існуванню, коли знищується наша природа, ботанічне мистецтво стає способом показати красу та унікальність рослин та привернути увагу до необхідності їх збереження. Візуальна складова виставки допомагає розширити уявлення про різноманіття природи та надати їй статусу, на який вона заслуговує.

Ботанічне мистецтво під час війни має важливе значення як засіб привернення уваги до природи та відновлення її ролі в житті людей. Воно допомагає зберегти пам’ять про те, що було до війни, та уявити, що може бути після неї.

Митці звертаються до малювання рослин під час війни, оскільки природа завжди була тим, що людина намагалася зберегти та захистити. Природа стає символом миру, гармонії та життєвої сили у важкі часи, коли знищення та кровопролиття руйнують людські мрії та сподівання.

На виставці будуть представлені нариси, створені під час тривог та відключень світла. Ці нариси є не лише творчим втіленням краси природи, але й свідченням того, що мистецтво допомагає знайти рівновагу і вистояти у важких випробуваннях.

____________________________________________________________________

Додаткова інформація для преси та ЗМІ: delnara@ukr.net

Координатори: +380632635726 (Telegram, Viber, WhatsApp) Дельнара, +380672506551 Наталія Купчик

Преспоказ для ЗМІ розпочнеться у день відкриття, 30 травня, о 17:00.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *