Виставковий проєкт студентів і викладачів кафедри графічного дизайну КНУКіМ / КУК «Спільне СОНЦЕ».

Візуальна культура традиційної і сучасної Японії вже більш, ніж століття надихає європейських дизайнерів і художників на пошуки нових мистецьких форм і сенсів. Це спостерігається і серед української молоді ХХІ ст., яка цікавиться багатьма проявами японської культури. Молоді дизайнери по-новому прочитують та інтерпретують сюжети і стилістику, а також відшукують спільності у ставленні до навколишнього світу, символіці, культурних об’єктах, традиціях між японською та українською культурами. Глобалізаційні процеси сприяють зближенню культур, втім залишається до кінця не розкрита загадковість кожної з них, яка мотивує до творчості. Це проявляється в графічних ілюстративних образах та проєктах, що створюються дизайнерами згідно із сучасними тенденціями візуальних комунікацій.

 

 

Проте, з далекою Японією ми маємо виразні перетини, що простягаються далеко за межі естетичної насолоди. Зокрема, наші країни мають досвід ядерних катастроф і наслідків, які проживаються кількома поколіннями. Бентежні події також стають темою мистецтва і дизайну та дозволяють відчути спорідненість між нашими суспільствами.

Мета виставки – представити проєкти візуальних комунікацій, які відображають відкритість українських графічних дизайнерів ХХІ ст. до феномену японської культури і показати оригінальність її прочитання та інтерпретацій студентами і викладачами Київського національного університету культури і мистецтв та Київського університету культури.

Захід робить внесок у культурну дипломатію, виконує просвітницькі функції, а також є складовою навчально-виховного процесу в галузі дизайн-освіти

Виставка містить близько 50 робіт студентів і викладачів кафедри графічного дизайну, в яких представлена адаптація візуальної культури Японії в проєктах сучасного дизайну

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *