Урочистості з нагоди ювілею майстра декоративно-ужиткового мистецтва Галини Дюговської. 17 листопада 2022 року

Ювілей при свічках та під аплодисменти.

Важко святкувати під час воєнного стану в державі. Але життя продовжується і наповнюється різноманітними подіями, які нас тримають на плаву та об’єднують. Мова піде про ювілей унікальної майстрині в галузі декоративно-прикладного мистецтва, лавреата премії ім. Катерини Білокур, членкині НСХУ та Спілки Дизайнерів України, організатора творчих проектів, симпозіумів в Україні та закордоном, громадської діячки Галини Дюговської. Корінна киянка, вона увібрала культуру багатовікової столиці України з народження. Творчі здібності, прихильність до мистецтва розвивалися від бабусі та матері, які добре зналися на українській вишивці. Галина Дюговська народилася 28 жовтня 1962 року в Києві. Художню освіту отримала в Інституті культури у 1992 році. І вже з 2005 року почала створювати персональні виставки.

 

 

Мисткиня входить до оргкомітету Всеукраїнського проєкту “Сучасне мистецтво вогню України” (кераміка, скло, метал), автор міжнародного проекту «Діалог з природою», організаторка артпроєкту “Міні-сад, як артоб’єкт”. На цих заходах  разом з чоловіком, відомим митцем Володимиром Балибердиним, дивовижне подружжя не тільки позиціонують власну творчість, а й дають можливість розвиватися іншим.

 

 

Я пам’ятаю нашу зустріч в майстерні Галини та Володі на Бесарабці, яку журналісти назвали «Ноєвим ковчегом». Не даремно кажуть, щоб дізнатися про людину, треба з нею розділити трапезу. Ми пригощалися ароматним чаєм, настояним на травах, а навколо поглядали унікальні музейні речі. Зразу видно, що помешкання належить творчий родині. І як що Галина Володимирівна майстер у флористиці, лозоплетінні, вишивці, створенню інсталяцій, артобєктів, ленд-артів, то поруч з нею дизайнер, унікальний ювелір, її чоловік та вірний порадник В. Балибердин.

 

 

 

 

 

 

 

Свій ювілей Галина Дюговська відзначає у престижному культурно-мистецькому центрі «Музеї декоративно-прикладного мистецтва України», який розташований на території Києво-Печерської лаври. Назва виставки «Сили землі» красномовно розкриває досягнення Дюговської, яка вміє створити позитивний настрій, здивувати глядача, продемонструвати неосяжність творчої фантазії. На виставці представлено біля 20 творів, які демонструють невичерпний талант мисткині, наповнений філософським баченням, невичерпною енергією, унікальною образністю і завершеністю. Інколи здається, що ти попадаєш у казку, у світ добра, споконвічних цінностей, які роблять людину носієм гуманності та краси.

 

 

Майстриня стверджує, що свої творчі сили людина черпає від Землі, головне правильно їх відчути та використати на благо людини. Тому після кожного творчого проекту, обрана територія перетворюється в оазу, яку підтверджує її інсталяції «Ранкова пісня», «Краплина роси», «Берегині», «Крила ангела».

 

 

Представленіі твори “Сили Землі” виконані переважно подарованих природою – нефарбованої лози, гілок дерев різних порід, каменю, бурштину, а також бавовни і льону. Традиції народного мистецтва перетворюється в її творчому уявленні в нові сучасні образи-символи. Творча фантазія мисткині невичерпна, вона вільно та своєрідно вплітає стародавню символіку в сучасні варіанти панно та інсталяцій, які набувають нового формату.

 

 

Про свої уподобання Галина Володимирівна розповідає з позиції власних почуттів, які народжуються в процесі спостерігання за природою. Тому лоза, текстиль, безмежний асортимент ниток, перетворюються в її руках у витвори мистецтва, наповнені силою оберегів, які вони увібрали від землі. А вся генна система передається кожному від наших предків.

 

 

Г. Дюговська влаштовує виставки та майстер-класи по всій Україні. Пані Галина є організатором і куратором українських та міжнародних мистецьких культурно-мистецьких заходів. Разом iз чоловіком представляла українське декоративне мистецтво на «Євробаченні» в місті Баку (Азербайджан).

 

 

Галина Дюговська – бажаний гість міжнародних пленерів та виставок. Перед нами мисляча інтелектуалка, цікава неординарна особистість, активна громадська діячка, членкіня відомої організації «Жінки України». Дюговська майстер ефектів, вона сама носій вибухової енергії, любові до всього прекрасного, театру, музики, поезії. Мабуть тому в колі родини Дюговських-Балибердиних завжди унікальні творчі люди, з якими навколишній світ перетворюється в казкову оазу, що і відбулося на ювілейній виставці «Сіль землі». Національна спілка художників України привітала ювілярку найвищою нагородою НСХУ – медаллю «За заслуги» в творчості, почесну місію виконала мистецтвознавець, художниця відповідальний секретар НСХУ Ганна Ярова.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Незважаючи на відключення світла, при мерехтінні ліхтариків усі присутні отримали магічне задоволення від представлених творів та виступів директора НМУНДМ Л. Строкової, мецената Д. Соколовськоі, кандидата мистецтвознавства, лауреата Національної премії ім. Т. Шевченка, заслуженої діячки мистецтв України, президента Української секції Міжнародної асоціації арт-критиків АІС (ЮНЕСКО) З. Чегусової, голови Спілки жінок Києва Л. Москаленко, народної артистки України С. Мирводи. Окрасою урочистостей став перформенс «Вільна» за мотивами Григорія Сковороди у виконанні професійної танцюристки.

 

 

Колектив художньої галереї «Митець» вітає ювілярку з яскравою подією в її творчому житті з побажаннями нових проектів, щасливої творчої долі в мирній Україні.

Валентина Єфремова,
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, лауреат премії ім. Платона Білецького.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *