Плакатний проєкт «Слухай українське!» із сателітною експозицією «Vinyl-art». 23-30 червня 2020 року

З 23 до 30 червня 2020 року в художній галереї “Митець” буде проходити виставка плакату “Слухай українське!” із сателітним проєктом “Vinil-art”.

Куратор: Андрій Будник

Проєкт присвячено українській пісні тривалого періоду: від народних пісень, що існують з найдавніших дохристиянських часів, через класичну українську естраду і аж до надсучасних течій молодіжної субкультури. Завданням для художників-плакатистів є не створення формальної афіші виконавця, побудованої за принципом фото+творчій псевдонім, тобто підписаного фото. Навпаки, митцеві запропоновано відійти від комерційного глянцю і спробувати розкрити сутність музичного твору, візуалізувати контекст посилу певного виконавця, створити образ пісні, застосовуючи арсенал засобів, таких як алегорія, метафора, метонімія, гротеск, літота і т.д. Звісно, не можна обійти такий вагомий інструментарій як композиція, кольорознавство, додаючи до цього вміння працювати у графічних редакторах. Важливим фактором є розуміння історії культури, обставин, за яких було створено обрану пісню чи музичну композицію.

 

 

У епоху целулоїдного і шаблонного дизайну найдорожчим стає емоція, щирі людські почуття. Рукотворний (або аналоговий) ескіз стає рідкістю із тенденцією до загального зникнення. У таких умовах відверта рефлексія на пісню, музику є безумовною цінністю, оскільки позбавлена необхідності сподобатися за будь-яких обставин з метою досягнення виключно комерційного успіху.

Проєкт несе вагому освітницьку функцію, оскільки з музичною культурою знайомляться не тільки пересічні глядачі, а й самі митці у процесі творення відкривають для себе нові або призабуті імена.

Учасники проєкту – студенти факультету графічного дизайну Київського національного університету культури і мистецтв (КНУКІМ), а також факультету мистецтв Київського університету культури (КУК). До участі запрошені члени секції плакату і графічного дизайну Київської організації Національної спілки художників України (КОНСХУ), викладачі вищих навчальних закладів Києва.

 

 

В межах проєкту відбувається сателітна експозиція – Vinyl-art, яка має на меті повернути у мистецьку парадигму старі вінілові платівки, надавши їм нового значення – арт-об’єктів, присвячених українській пісенній творчості.

Андрій Будник,

голова секції плакату і графічного дизайну Київської

організації Національної спілки художників України,

кандидат мистецтвознавства,  старший викладач кафедри

графічного дизайну факультету дизайну і реклами КНУКІМ,

лауреат премії ім. Георгія Нарбута, куратор проєкту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *