Виставка живопису Шрі Чинмоя. 21-30 січня 2020 року

В січні 2020 р. до Києва прибуває виставка із приватних зібрань Угорщини, всього 140 робіт. Перед приїздом до Києва роботи було виставлено в Кишиневі (Молдова), їх переглянули тисячі відвідувачів.

Художник Шрі Чинмой (1931-2007) народився в Індії, з 1944 року, залишившись сиротою, примкнув до Ашраму Шрі Ауробіндо, де багато уваги приділяв не тільки духовній дисципліні, але вивчав філософію та поезію, займався музикою і малярством. З 1964 року проживав в Нью-Йорку (США). Саме в Нью-Йорку ним було створено основну частини творчої спадщини. Це місто, яке Майстер щиро любив, стало свідком його великих досягнень у музиці, поезії, живопису, важкій атлетиці, у сфері миротворчої та добродійної діяльності.

 

 

Однак митецька діяльність розпочалася в Канаді: у листопаді 1974 року Шрі Чинмой приїхав до Оттави, щоб запропонувати Концерт своєї музики під назвою «Концерт миру».    Тоді й народилося натхнення малювати і було створено перший малюнок. Саме в Канаді в 1994 році відбулася виставка першого мільйона малюнків птахів. Птах у Шрі Чинмоя символізує людську душу. Їх кількість у творчому доробку художника перевищує 15 мільйонів.

Стиль художника – спонтанна творчість, названа ним «Джарна Кала», що в перекладі з бенгальської мови означає «Водограй-Мистецтво»  В роботі Шрі Чинмой здебільшого використовував яскраві акрилові фарби, різні за формою та розміром пензлі, іноді навіть шматочки поролону і навіть кінчики власних пальців. Шрі Чинмой – художник відкритого серця. Його творчість – це мистецтво, що допомагає саморозкриттю великого духовного потенціалу, притаманного людині.

 

 

Картини Шрі Чинмоя, кількість яких перевищує понад 200 тисяч, виставляються у всьому світі: в Секретаріаті ООН, в ЮНЕСКО, у Будинку Сенату США у Вашингтоні, у Верховній Раді України, у Будинку Парламенту Австралії в Канберрі, у Національній Галереї Оттави, у Національній Галереї Лондону, в Каруселі Лувру у Парижі, в Інституті  Співдружності Единбурга. В Україні виставки робіт Шрі Чинмоя відбуваються майже щороку у великих та малих містах. В Києві експозиції картин та малюнків птахів Шрі Чинмоя відбувалися в Українському Фонді Культури (14 виставок), Художній Галереї «Митець», Київському Будинку Художника, в приміщенні Республіканського Планетарію та інших.

Про свою творчість Шрі Чинмой говорив, що «Життя – мистецтво. Мистецтво, в найглибшому розумінні цього слова, – це витончена Істина, яка виводить нашу душу із середини до безмежних просторів… Кожна картина, яку ви будете споглядати тут, є проявом мого устремління, моєї самовіддачі. Якщо хто-небудь отримає хоча би йоту натхнення від моїх картин, якщо ці картини підвищують чиюсь свідомість навіть на швидкоплинну мить, тоді я відчуваю, що мої картини досягли мети і моя самовіддача реалізувалась».

Виставка відбудеться з 21 по 30 січня 2020 року за адресою:

м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12.

Організатори виставки в Києві:

Коценко Катерина Федорівна, тел. 099-121-6877

Полубінська Ірина Василівна, тел. 066-545-1698

One thought on “Виставка живопису Шрі Чинмоя. 21-30 січня 2020 року

  1. алла Reply

    Шри Чин Мой – прежде всего это Духовник. Его философия о жизни человека, его поведении в обществе близка мне. Вдохновляет, поднимает крылья для очередного
    взлета. Очень ему благодарна. Его книги – это путеводители. Рекомендую. Последний раз посещала выставку в 2010-2011гг. Художественное творение носит индивидуальный характер. Свет, теплоту излучают его работы. Есть впечатление, что соприкасаешься с
    невидимым Светом – самим Богом. Обязательно пойду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *