Монументальні роботи Олександра Міловзорова у галереї «Митець».
ПРО ХУДОЖНИКА
МІЛОВЗОРОВ Олександр Петрович (нар. 22 квітня 1938 р.) – скульптор, графік, живописець. Заслужений художник України (1988). Член Національної спілки художників України (1971).
Народився у Києві. 1957 р. закінчив Київське училище прикладного мистецтва, 1968 р. — Ленінградське вище художньо-промислове училище ім. В. Мухіної. Педагоги з фаху — В. Марков, К. Митрофанов.
Співзасновник (1988) і художній керівник (1988–95, від 1999) галереї «Триптих», керівник «Галереї–36».
Працює в галузі станкового живопису, графіки, монументально-декоративного мистецтва (кераміка). Твори О. Міловзорова зберігаються у художніх музеях України та за її межами, в приватних колекціях.
Коли ви бували на станції метро «Олімпійська», то помічали біля турнікетів рельєфні зображення хокеїстів і футболістів. Далі — загадкову конструкцію з металу й кольорових вітражних скелець біля ескалаторів, невеличкі карбування на колійних стінах. А в торці залу посадкових платформ — гігантський помаранчево-блакитний мозаїчний рельєф у вигляді палаючого олімпійського вогню.
Всі ці роботи створив заслужений художник України — Олександр Міловзоров (нар. 1938 р.) — автор численних станкових і монументально-декоративних творів у Києві. Він розробляв ескізи та власноруч виготовляв кераміку, вітражі, системи освітлення й кованки для інтер’єрів та екстер’єрів різноманітних споруд, як-то бібліотек, ресторанів, театрів і навіть станцій метро.
Ідея зробити виставку київських монументальних робіт митця з’явилася після особистого знайомства з художником і величезного бажання показати його твори не тільки шанувальникам монументально-декоративного мистецтва, але й привернути увагу більш широкого загалу.
Влітку минулого року, коли ми рятували залишки декоративної перегородки, яка свого часу прикрашала їдальню в одному з корпусів будинку композиторів у Ворзелі, ми точно не планували цей показ. Ба більше, на той момент ми навіть достеменно не знали хто є автором цієї роботи. До речі, врятовані фрагменти перегородки також експонуватимуться на виставці.
Серед ескізів та начерків, які ми покажемо, будуть нереалізовані та знищені роботи. Це має посилити зацікавленість до київської монументалістики як такої та надати додатковий імпульс щодо захисту та проведення реставраційних робіт об’єктів монументально-декоративного мистецтва. Адже це — наша культурна та історична спадщина, яку маємо зберегти для нащадків.
Щоби проілюструвати стан існуючих робіт, поряд з ескізами демонструватимуться нещодавно зроблені світлини.