Виставка пам’яті Миколи Стратілата. 6-14 лютого 2024 року

«Його творчість воскрешає Храм у людській душі…» О. Батрак

 

6 лютого о 17:00 у київській галереї «Митець» відкриється виставка пам’яті українського графіка Миколи Стратілата.
Запрошуємо всіх, хто пам’ятає пана Миколу як художника, вчителя, друга. Виставка буде цікава усім поціновувачам гравюри.
В експозиції представлені роботи різних періодів його творчості з 1972 до 2013 року.

 

Народний художник України, член НСХУ Микола Стратілат належав до числа найвідоміших українських митців.
Його творчість, левова частка якої постає в жанрі краєвиду, приваблює романтичною настроєвістю мотивів, ліричною образністю тем, віртуозною граверською технікою. Вона породжена глибинними традиціями народнопісенного мистецтва, шанобливим ставленням автора до історичного минулого та національних старожитностей.

 

 

Для творчості художника характерне лірико-поетичне бачення сторінок національної історії, відчуття того, що людина – це насамперед духовна особистість, а також ніжне, закохане ставлення до природи.
Микола Стратілат прилучився до духовного відродження українського народу напередодні та після здобуття Україною незалежності, створивши серії гравюр, які знайшли широкий відгук громадськості: «Київ. Сторінки історії», «Ноктюрни над Десною», «Шевченківськими місцями», «Зруйновані храми Києва», «Свята Земля».

 

 

У доробку майстра ілюстрації до творів класиків української літератури (Тараса Шевченка, Лесі Українки, Максима Рильського, Бориса Олійника та інших) і молодих авторів, екслібриси, участь у мистецьких виставках в Україні та за кордоном.
Миколи Стратілата не стало 9 березня 2023 року, у знаковий день для того, хто вивчав Шевченка та вшановував у своїй творчості.
Приходьте вшанувати пам’ять майстра та ще раз надихнутися віртуозністю його гравюр.

 

 

Відкриття 6 лютого о 17:00
Київ, галерея КОНСХУ «Митець», вул. В. Васильківська, 12.
Щоденно з 11:00 до 19:00
Вхід вільний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *