Результати конкурсу «Український художник для італійської марки»

«Український художник для італійської марки»

Галерея «Митець» Київської організації Національної спілки художників вітає переможців конкурсу!

Загарбницькі наміри путінського режиму засуджує увесь світ. Війна розв’язана варварською державою, забирає життя тисяч людей, скалічує долі, стирає з лиця землі мирні міста, цивільні, культурно-мистецькі об’єкти. Те, що Україна на вірному визвольному шляху, підтверджують ряд міжнародних заходів спрямованих на підтримку українського народу. Так, нещодавно в Італії відбулася презентація чотирьох поштових марок, створених українськими художниками, на яких зображені міста, які попали під обстріл рашистів. Ініціатива проекту належить Міністерству економічного розвитку Італійської Республіки, а також особисто пану міністру Адольфо Урсо. Згідно інформації Посольства України в Італії, кошти отримані від продажу згаданої серії марок італійська сторона планує передати на гуманітарну підтримку України.

 

 

Згадаємо трохи історії. Відомо, що 183 роки тому Великобританія надрукувала дві перші в світі поштові марки – чорні однотонові, з профілем королеви Вікторії.  З того часу марки почали офіційно використовувати в якості оплати поштових послуг. І ось сучасна творча акція, яка відбулася нещодавно в столиці України у Будинку художників.

 

 

Виставка творів переможців конкурсу «Український художник для італійської марки», перекинула місток єдності між двома державами, як свідчення переваги гуманних цінностей над варварством. Картини членів Національної Спілки художників України – Катерини Липовки, Сергія Сметанкіна, Юрія Бандери, Святослава Скоробогатова та афіша з марками, друк яких відбувся на Італійському поліграфічному комбінаті цінних паперів, представлені для широкого загалу. Картини з храмами столиці «Київ. Простір варіантів», Маріупільский драматичний театр, центральна площа Львова «Захід сонця» та Одеський порт «Весняна гавань» віддзеркалені на марках, які представляє плакат.

 

 

Урочиста акція відбулася в межах італійсько-українського благодійного проекту на підтримку України. У вітальному слові виконуючий обов’язки міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв зазначив, що даний проект свідчить, «що Італійська республіка підтримала увесь український народ в нашій рішучий боротьбі». Вручаючи художникам комплекти поштових марок та вітальні грамоти, Ростислав Володимирович подякував митцям за участь у миротворчому проекті, який наближає нашу перемогу…

 

 

 

На заході був присутній заступник Голови місії посольства Італії в Україні Франческо Пеше, який розповів, що цей проект має гуманітарне спрямування. Італійські громадяни дуже хотіли підтримати народ України, особливо дітей, які постраждали внаслідок війни. Кошти від продажу марок підуть на гуманітарну допомогу Україні.

 

 

Голова Національної спілки художників України, заслужений художник України Костянтин Чернявський зазначив, що «для українських митців, така подія вкрай важлива, це не тільки духовна підтримка, це як донорський додаток щоб зміцнити нашу віру в перемогу. Твори художників стають частиною європейської культури, позиціонуючи високу професійність, багатогранність та самобутність талантів. Мальовничі міста України тепер крокують по Європі, як свідки нашої унікальної культури».

 

 

Лейтмотив міжнародного творчого проекту свідчить, що мистецтво України стає частиною європейської культури і має за мету зміцнення миру між народами світу. А випуск поштових марок, проведений в межах конкурсу «Український художник для італійської марки» – ще один крок щоб привернути увагу світу до культурної спадщини українського народу та його місця у світовій гуманній спільноті.

З вірою в ПЕРЕМОГУ, Валентина Єфремова,
мистецтвознавець, заслужений працівник культури України,
Міжнародний посол миру.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *