Україна – Польща. Виставка Миколи Скобельського та Богдана Родюка Чекана. 7-22 листопада 2023 року

Україна – Польща.

З 7 до 22 листопада 2023 року в Художній галереї КОНСХУ «Митець» буде проходити виставка творів Миколи Скобельського (живопис) та Богдана Родюка Чекана (цифровий живопис).

Відкриття виставки 7 листопада о 17:00. Вхід вільний.

 

 

 

Скобельський Микола Станіславович – член Національної спілки художників України з 2008 р., живописець. Працює в галузі станкового живопису та графіки. Народився в 1959 році на Житомирщині. З ранніх років свого життя він відчув потяг до прекрасного, естетично оцінював природу рідного краю. Яскраві барви Полісся надовго закарбувалися в пам’яті художника і до сьогодні відбуваються у його картинах.

З 2000 року бере участь понад 50 Всеукраїнських художніх виставках, пленерах в Криму, Карпатах, Седніві, Гурзуфі, Симеїзі, Києві та інші. У 2005 році приняв участь у виставці акварелі на Гаваях. Надає перевагу пленерному живопису реалістичного напрямку, вражає романтичним настроєм, легким невимушеним сюжетом сповненим роздумів над життям. Художник має щедру природну обдарованість відчувати кольорову гаму в усій її красі. Наприклад, Київ повнозвучно розкривається в його пейзажах через різні коливання природи: весняні, зимові, осінні. Картини митця сповнені особливої душевності. Вони, мов дорогоцінний путівник, запрошують відвідати історичні місця столиці України: Києво-Печерську лавру, Андріївський узвіз, Боричів тік, пройтися схилами Дніпра, відчути святість Ближніх та Дальніх печер, помилуватися Кирилівською церквою…

Його картини зберігаються у приватних збірках багатьох країн світу: (Росія, Німечина, Франція, Польша, Японія, Китай, Канада, США та інші).

 

 

 

 

 

Богдан Родюк Чекан

Осягніть відлуння чарівного світу Богдана Родюка Чекана, українсько-польського візуального митця, що злиттям ідентичності, пам’яті та культурної спадщини дивує. З коренів глибоких, що в мистецтві його роду проростали, він вже в ранні літа розпалив своє серце творчим полум’ям.

 

 

• З відзнакою закінчивши престижну Київську державну академію декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Богдан досліджував різноманітні художні стилі та техніки, остаточно закохавшись у міксмедіа та візуальне мистецтво.

• Продовжуючи навчання в престижному Інституті Мистецтва Сальвадора Далі, спеціалізуючись у моделюванні та декоративному дизайні, Богдан здобув ступінь магістра у галузі візуального дизайну, блискуче закінчивши цей творчий навчальний заклад з відзнакою з правом викладання.

• Відданість Богдана інтелектуальним пошукам проявилася у його вишуканих студіях в Інституті філософії імені Г. С. Сковороди та у Вищому інституті релігійних наук імені святого Томаша Аквінського.

Особисті елементи сімейної історії Богдана, зокрема старі фотографії та документи, ваблять на його полотна. Використовуючи складні шари фарби, туші та колажу, а також передові методи візуального та цифрового мистецтва, включаючи 3D-ефекти, віртуальну реальність та звукові сонограми, його твори оживають в багатовимірному просторі. Це захоплююче путівник у світ, де мова, пам’ять та ідентичність переплітаються в складній вишуканій мозаїці.

Традиційні методи живопису й малюнка гармонійно злагоджуються з цифровими медіа й колажем у творчості Богдана, створюючи неперевершені шедеври, що непомітно переплітають елементи традиційного українського й польського народного мистецтва, релігійної іконографії та сучасної культури візуального мистецтва. Його роботи оживають як живі спогади, які відроджують народну спадщину та відкривають нові шляхи самовираження в мистецтві.

• Артистичні досягнення Богдана здобули міжнародне визнання, його твори були виставлені в престижних галереях та музеях по всьому світу, включаючи художні покази та виставки в Creative Artist Association “Voice of Art” в Андалусії, членом якого він є, в художньому просторі бутік-готелю Orange у Римі, Італія, та в Музеї Сучасного Мистецтва в Стамбулі. Особливо цінні шедеври мистецтва Богдана знайшли своє заслужене та почесне місце, а також чудові домівки у приватних колекціях, що належать видатним особистостям та шанувальникам мистецтва, таким як письменник і відомий сценарист Кім Фупз Аакесон, письменник про міську культуру, експерименти у кіно та японську культуру професор Стівен Барбер, художник, автор і наставник Брейнард Керрі, професор комп’ютерних наук Сінтія Рудін, професор Карло Ровеллі, професор Роберт Морріс Сапольськи, польський кіно- та театральний режисер, продюсер і сценарист Кшиштоф Зануссі, професор Аврам Ноам Хомський, отець Тимоті Пітер Джозеф Редкліфф ОР.

• Після служби у прес-секретаріаті відділу зв’язків з громадськістю Міністерства культури України, він активно сприяв творчій спільноті, просуваючи та підтримуючи інших художників у їхніх мистецьких прагненнях, сподіваннях та втіленні творчих зусиль.

• Мета творчості Богдана зачаровує своїм витонченим синтезом візуального мистецтва, де аркуш паперу перетворюється на живу форму об’єкта, а глядач, увійшовши в цей світ, неначе зберігає звук його твору у притаєних глибинах своєї душі. Найвищою вершиною його досягнень стає миттєва моментальність, коли перед його полотнами на виставці, під час вхідного дзвінка мобільного телефону, замріяний глядач, огорнутий магією витонченої естетики і краси, неспроможний відгукнутися на цей зовнішній виклик, що символізує проникливу внутрішню силу чаруючої сутності творів мистецтва Богдана.

• Творчість Богдана яскраво висвітлює захоплюючу хроніку його особистої одісеї через горнило війни в Україні. Буря конфлікту залишила незабутній слід на його художній блискавці, зміцнивши його незламну волю втілити в мистецтві непохитний дух, невмирущу стійкість та столітнє прагнення до Свободи, які характеризують український народ у скрутних періодах історії.

Володіючи віртуозною майстерністю в цифровому живопису та портретах, він вправно відтворює глибини емоцій, їх витончену сутність, що сяє як вишукане свідоцтво непохитної сили та героїчної мужності України.
Палаючий нестримним палким бажанням наблизити перемогу України у війні, він надав підтримку українській армії.

За допомогою встановлення стратегічних партнерств він сприяв поставці бойових дронів та необхідних медичних пов’язок-турнікетів з Польщі до хороброї та безстрашної української штурмової роти та професійно незамінного військово-медичного батальйону у складі Збройних Сил України.

• Художні твори Богдана Родюка Чекана, сповнені глибини та ефектності, підносять нас за межі буденності, дозволяючи нам на мить повністю розчинитися у красі.
Витончена техніка цифрового мистецтва, дбайлива увага до найдрібніших деталей, гармонійних кольорів і світла створюють композиції, які хвилюють і захоплюють, залучають нас у свій чарівний світ.

Богдан Родюк Чекан закликає до глибокого занурення в світ мистецтва, де кожен рух, кожна лінія мають свій сенс і своє значення.
Його багатогранна майстерність є втіленням трансформаційної сили мистецтва, яке не лише приносить нам радість і натхнення, але й викликаючи глибокі емоції, стимулює нашу уяву та запрошує до внутрішніх роздумів. Звертаючись до універсальних тем людського досвіду, твори Богдана спонукають нас до пошуку власної ідентичності, сприяючи співпереживанню, розумінню, емпатії та суспільним змінам.

Богдан Родюк Чекан вірить у силу мистецтва як засобу спільної трансформації, що надихає нас діяти на благо суспільного добра. Його творчість стає засобом побудови кращого світу,
перетинаючи межі галерей і музеїв, доторкаючись до наших сердець та мобілізуючи нас на активну участь у вирішенні соціальних питань.

Мистецька подорож Богдана Родюка Чекана – це захоплююче дослідження культури та історичної спадщини, яке створює неповторні унікальні композиції. Його візуальні відеоінсталяції, засновані на поєднанні малюнка зі звуком, перетворюють звук на колір, а живопис на звук, переносячи нас у дивовижні сфери сприйняття.

Його мистецтво – це метафоричне місто, де переплітаються Польська та Українська культури. Воно розкриває універсальність краси та її трансформуючу силу, створюючи нові зв’язки та розповідаючи надзвичайні історії.

Відкрийте для себе творчість Богдана Родюка Чекана, яка зворушує нас у найглибших куточках душі та викликає емоції, схожі на плин вишуканої віртуозної музики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *