Привітання заслуженого художника України Володимира Черватюка з нагоди дня народження. 22 вересня 2023 року

В творчості сенс життя

Привітаємо з днем народження відомого живописця, графіка, заслуженого художника України, доцента Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Черватюка Володимира Олексійовича!

Щоб окреслити творчий шлях художника, потрібно зануритися в його твори, і в уявленні виникає персональна виставка, яка відбулася в нашій галереї «Митець» у 2020 році. Представлені твори і досі хвилюють почуття своєю невимушеною красою, дивним романтичним станом, розкішною прозорою живописною палітрою.

 

 

В. Черватюк народився 22 вересня 1950 року в м. Києві. У 1968 році закінчив республіканську художню школу імені Тараса Шевченка, а у 1974 році вже мав диплом, який свідчив про отримання кваліфікації художника, після навчання в Київському державному художньому інституті (нині НАОМА). Член Спілки художників з 1977 року. Персональні виставки свідчили про яскравий талант Черватюка живописця, його вміння розкрити задану тему через романтичні мотиви оточуючого світу. З 1995 року викладає на кафедрі живопису і композиції (НАОМА).

 

 

В арсеналі творчої діяльності участь у численних тематичних групових виставках. Кожного разу глядач стає свідком класичного живопису, в якому вагому роль відіграє природа і її роль в житті людини. Особливо зараз, коли ми опинилися в умовах, пов’язаних в військовою агресією, кожен мотив створений Черватюком, мов бальзам в наші поранені душі.

 

 

Звернемося до творів, в чому їхня сила і особливість? Перед нами рідна Україна у всій її первозданній красі, яку випромінюють мінливості різних пір року. Вибрати окрему майже неможливо, бо в кожній картині своя родзинка.  Здається художник віддячує Творцю за отой райський куточок, яким є земля України. Питливе око майстра вміє створити завершену композицію, передати дивний музичний стан на своїх полотнах. Характерними рисами творів Володимира Олексійовича є поетичне поєднання людини і природи, людини-трудівника, людини-носія гуманних чеснот. Автор вдало передає не тільки метаморфози природи, він вміє створити загадковість, наповнити сюжет мудрістю, гармонією. Тому картини спонукають до роздумів, виховують почуття гордості за рідну українську землю. Ми дійсно володарі райської землі, де «тече молоко та мед» і яка, на жаль, стала лакомим шматочком для ворога.

 

 

Картини митця, наповнені дивним настроєм, який досягається не тільки вдало обраним мотивом, а й окремими акцентами. Серед панорамних краєвидів, художник вдало передає стан спокою, мирного трудового життя: чи то копиця сіна, кінь біля возу, кладка через річку, хата вдалині, лелека в небі. Натюрморти завжди мають національну ознаку: глечики, вишиті рушники, та й самі квіти, які є оберегами життя українського народу. Перед нами пахощі різнотрав’я, полум’яні маки, ромашки, волошки з колосками пшениці.

Автор намагається наповнити наше життя любов’ю до рідної землі, створити дивний романтичний стан, додати жаги до життя.

 

 

«Приємно, вітаючи Володимира Черватюка, назвати й команду видатних живописців, в якій працює іменинник: О. Соловей, М. Гуйда, І. Пилипенко, А. Зорко, І. Мельничук, В. Баринова-Кулеба, В. Виродова-Готьє та багато інших», – зазначила директор галереї «Митець», мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, Карина Кравець.

«Твори Черватюка є знаковими для київської школи живопису, як за фаховістю виконання, так і за ідейно-смисловим навантаженням», – зазначив голова КОНСХУ живописець Микола Кутняхов.

Володимир Черватюк має вагомі почесні нагороди, відзнаки, подяки. Він Лауреат премії ім. М. Островського, лауреат мистецької премії ім. О. Данченка, має Почесну грамоту Міністерства культури України, відзнаку управління Південно-Західної окремої прикордонної служби.

Побажаємо Володимиру Олексійовичу творчого натхнення, подальших нових творів, міцного здоров’я і перемоги нашій рідній Україні.

Валентина Єфремова мистецтвознавець, заслужений працівник культури України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *