Виставка лауреатів премії КОНСХУ «Митець» за кращий твір 2022 року

Лауреати мистецьких премій КОНСХУ 2022

 

 

Всі заходи що влаштовуються під час війни, це своєрідний подвиг, бо супроводжується тривожними сиренами і ракетним обстрілом. Навіть молитовне  Різдвяне служіння, що проходило в Успенському соборі Києво-Печерської лаври викликало неймовірну напругу, кожної миті могла бути провокація з боку колоборантів. Але де наш народ об’єднується, то досягає своєї мети і стає непереможним.

 

 

Українці народ багатогранний, творчо обдарований, рішучий, в крові кожного патріотизм, любов до своєї держави. Ми свято зберігаємо історичні традиції, які передаються з покоління в покоління, тому шукаємо можливість зустрітися і засвідчити свою самоідентичність. Тому творчий проект з врученням мистецьких премії Київської організації Національної спілки художників цілком обумовлений, і свідчить, як нам важливі творчі заходи, які нас об’єднують.

 

 

На сьогоднішній день в нашій Спілці біля 1400 членів і найкращі з них, які проявили себе за певний час отримують заслужені нагороди. Коли я дивлюся на афішу, створену заслуженим  художником України, головою секції плакату та графічного дизайну Андрієм Будником, то в уявленні проходять життєві та творчі шляхи наших наставників, іменами яких названі премії. Кожне ім’я, суцільна скарбниця для культури українського народу. І ось озвучені лауреати, художники різної вікової категорії, які роблять свій потужний вклад у розвиток українського мистецтва.

 

 

Через Тамару Поліщук, яка прийшла на зустріч у військовій формі, ми єднаємося з нашими воїнами, які зараз на самому важливому захищають нашу землю. Лауреатки премії ім. Г.Нарбута прийшлося звертатися у свій підрозділ, щоб приїхати на виставку і отримати посвідчення. У словах вдячності Тамара завірила присутніх, що активність творчого життя, концерти, виставки впливають підняттю духу, сприяють перемозі над ворогом.

 

 

Голова секції декоративно-прикладного мистецтва В.Балибердин вручив премію С.Колоса Галині Забашті. Колекція одягу в українському етностилі стала арт-площадкою для фотосесій.

Живопис всьому голова, на цей раз аплодисменти досталися Миколі Скобельському, твори якого стали окрасою виставки. Художник отримав премію В.Кричевського, яку вручив голова секції заслужений діяч мистецтв України України Іван Пилипенко.

 

 

Об’єднання художників графічного мистецтва має престижну премію О. Данченка. Лауреатом став Олексій Возіянов, подарунок і Почесну грамоту вручав голова секції заслужений художник України Микола Кочубей.

Премію М.Бойчука (секція монументально-декоративного мистецтва), була призначена Миколі Данченку (1958-2022), яку вручили дружині митця. Серія картин присвячених історії України стала окрасою виставки.

 

 

Секція скульптури має престижну премію імені М.Лисенка. Голова секції заслужений художник України А.Забой привітала лауреата премії Назара Білика. Представлений твір «Сплав» увібрав дух незламності українського воїнства під час боротьби з рашистською агресією.

Премію ім Д.Лідера, вручив голова секції кіно і телебачення заслужений художник України Віктор Баріба, за самобутні твори народному художнику України, художнику-постановнику Едуарду Кіричу.

 

 

Премія секції критики та мистецтвознавства носить ім’я П.Білецького, лауреата Національної премії Т.Шевченка, вклад якого у вітчизняну мистецьку науку важко переоцінити. Перед нами два лауреата: мистецтвознавці Андрій Марковський (ґрунтовне дослідження в галузі архітектури «Від модерна до модернізму») та Олексій Жадейко (монографія про Гегамяна).

Валерій Губенко голова секції художнього проектування та оформлення, вручив премію імені В. Батюшкова талановитому митцю, автору українських паперових купюр Сергію Лук’яненку.

 

 

«Загалом всі названі імена яким названі премії, це суцільна скарбниця першопроходьців, які створили підґрунтя для унікального обліку мистецької України, – зазначив голова КОНСХУ заслужений художник України Микола Кутняхов. Дійсно, це і графіка Нарбута для оздоблення перших коштів молодої української держави і  могутня сила монументальних творів, які віддзеркалювали характер волелюбного українського народу, краси та національних ознак в живопису Кричевського.

Важко оцінити вклад Данила Лідера у вітчизняну сценографію, який вмів прищепити своїм студентам безмежну любов до української культури, мистецтва, творчості.

 

 

«Кожен голова секції може розповісти про своїх лауреатів чимало цікавого, бо дійсно, їхній вклад у сучасне образотворче мистецтво України унікальний. Твори та книги представлені на виставці красномовно розповідають  про активне творче життя нашої спілки, незважаючи на складні умови під час війни, – зазначила директор галереї «Митець» заслужений працівник культури України Карина Кравець.

 

 

Отримані премії, це своєрідний стимул для подальшої творчої активності.  Вітаємо лауреатів з побажаннями нам усім миру та творчого натхнення у моральному спокої, без якого шедеври не народжуються.

Валентина Єфремова мистецтвознавець, заслужений працівник культури України.

 

.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *