Пам’яті Веніаміна Заславського.

Згадаємо з вдячністю Веніаміна Фішельовича Заславського.

Коли я отримала сумну звістку про те, що відійшов у вічність художник В.Ф.Заславський (1936.01.05-2022.12.23) перед очима пронеслися художні твори, які він залишив у спадок Україні. Живописна мова митця витончено передає внутрішній став автора, магнітує своєю красою, вишуканою палітрою. Веніамін Фішельович рафінована натура, сповнений творчих ідей, глибоких знань історії, культури, театрального репертуару українського народу. І це не випадково, бо митець пройшов досконалий шлях навчання у таких відомих митців як І.Штільман, В.Костецький, М.Духнов, Д.Лідер, М. Глущенко, Б. Костецький. З вдячністю він згадував вчителів В. Забашту, Б. Піаніду, М. Попова, П. Басанця, С. Подерв’янського. На основі академічної школи України зростала майстерність Заславського, сформувалося підґрунтя  для самостійного творчого шляху.

 

 

Про свого батька, художниця Тетяна Заславська, розповідає з вдячністю і гордістю, і їй дійсно є чим пишатися. В.Заславський живописець, сценограф, художник театру, оформив понад 70 вистав в Україні, Росії, Чехословаччині, Польщі. Плідний творчий шлях митця розкриває органічне поєднання твору, художнього задуму автора і бездоганне втілення, будь то сценографія, або станкова картина. Творам притаманне глибоке осмислення подій, талановита втілення ідеї в завершений твір.

 

В Святому письмі є звернення апостла Павла до Колосян, яке на мою думку, відповідає творчому кредо В.Заславського «Думайте про те, що в горі.., будьте досконалими, нехай мир панує у ваших серцях». Так і художник завжди шукав висот в стенографічних задумах, в живописних полотнах, взаємовідносинах з людьми.. В творчий біографії В. Заславського понад десяти персональних виставок, п’ятнадцять   років він  був старшим викладачем Української академії мистецтв, став членом Національної спілки художників України, членом Національної спілки театральних діячів України. Веніамін Фішельович заслужений діяч культури Польщі, має чисельні Почесні грамоти, Подяки. Відзнаки. Художник прославив Україну і закордоном, виставки та спектаклі за його оформленням відбулися у Польщі, Грузії, Словаччині, Ізраїлю, США.

 

 

Галерея «Митець» була свідком останньої виставки родини Заславських,  кияни та гості столиці побачити твори високої якості, зазначила директор галереї мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Карина Кравець. Дійсно, художнику вдалося увібрати академічну художню школу від попередників, які своєю творчістю увійшли у золоту скарбницю українського мистецтва.  А нам залишається лише подякувати долі за їхню роль в творчому становленні В. Заславського.

 

 

У Веніаміна Фішельовича було чимало ще планів та  ідей, залишилася величезна творча спадщина. Наше завдання, зберегти пам’ять про художника, інтелігента, людини рафінованого гумору, шляхетного чоловіка, який самовіддано любив свою родину, піклувався за свій дім. В.Заславський підтримував дружні відносини з колегами, цінував свою секцію графічних мистецтв, приймав активну участь у житті КОНСХУ.

Пам’ятаємо….

Валентина Єфремова мистецтвознавець, заслужений працівник культури України.

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *