Онлайн виставка учасниць проекту «Мистецька світлиця». З 24 серпня 2022 року

ДЕНЬ  ВІЛЬНИХ  І  НЕСКОРЕНИХ.

Для кожного українця головна мета сьогодення – мир на своїй рідній землі. Загарбницька і віроломна війна, розгорнута сусідньою державою, вже засуджена усім прогресивним людством. Не залишилися осторонь й  касандри «Мистецької світлиці». Тому художниці Олена Толкачова, Олеся Вакуленко, Марина Саркісян, Ганна Носенко, Людмила Туркевич, Лідія Почекайлова, Дар’я Добрякова, Оля Шевель (Нова Зеландія), Лідія Нечипорчук, Марія Грін (Польща),  Julia Decorum (Австрія)  почали готуватися до цієї події заздалегідь.  З великою радістю сповіщаю, що відгукнулася на наше запрошення і художниця з Німеччини Jale Haeuser.

І ось перед нами ціла серія творів, які ґрунтовно розкривають нашу історію, висвітлюють споконвічні цінності, демонструють культуру, притаманну великій нації. Художниці відкрили свою душу, серце, творчий погляд на драматичні події, які вже півроку терзають нашу рідну землю. Олена Толкачова день за днем відтворює моменти, які звалилися на наші домівки, родини, Київ. Так з’явилися зворушливі мотиви з дітьми в очах яких тривога і сум.  А над усією навалою, яку спричинила війна, кружляють лелеки, закриваючи землю своїми могутніми крилами.

Олеся Вакуленко звертається до Птаха Фенікса, який відроджується з попелу. Красномовний перформенс Дар’ї Добрякової  зачарував мене з першого погляду. На картині колесо історії нагадує нам про Чумацький шлях, мужніх предків і благословляє людство тканим кролевецьким рушником.

Марина Саркісян піднімає потужні теми де «Україна понад усе!», «Україна вільна, сильна, нескорена», «Квітка щастя» та ін. Оля Шевель з далекої Нової Зеландії шукає відраду у пейзажах рідної Дніпропетровщини, де вона народилася. Лідія Нечипорчук опрацювала символічні образи, в яких Україна «Вільна» й «Нескорена» в контексті сучасних драматичних подій. Людмила Туркевич у своїх декоративних малюнках кличе нас піднятися по східцях слави і відчути силу Ангелів, які перемагають зло.

У Лідії Почекайлової народився зовсім новий творчий стиль її «Композицій», в яких енергетичні акценти стали отим стрижнем, який формує впевненість у власних сили. Ганна Носенко звертається до рідної української природи,  бо саме в ній вона черпає натхнення і прагнення малювати. Оля Гайдамака приєдналася до інтернет марафону «Любов» серією творів, в яких зображує «Дерево життя, «Око всеведуще», «Креативність». Орігінальність мовного спілкування втілилася в творчі образи слів «Мужність», «Віра», «Мудрість».

Весною я звернула увагу на творчість художниці Jule Haeuser з Німеччини, яка має власну громадську позицію і цілеспрямовано допомагає онкохворим дітям. А потім у неї з’явилася серія картин з протестом «Stop the war», яку ми представляємо на нашій виставці. Приєдналася до нас і художниця-аматор з Польщі Марія Грін, яка переслала хвилюючу картину «Рідненька» з образом Жінки-Берегині. Дійсно теми материнства, захисту дітей, родинні цінності важливі для кожної жінки.  Відгукнулася до участі у проекті і художниця із Австрії Julia Decorum з красномовною композицією з образом голуба миру.

Так до Дня Незалежності побудувався творчий міст єдності, який демонструє спільність інтересів прогресивного людства. В своїх творах художниці намагаються зберегти світ від знищення, яке втілює варварська «раша».

Організатори виставки – Художня галерея «Митець» Київської організації НСХУ, творчий осередок «Мистецька світлиця», Центральна бібліотека ім. Івана Франка міста Києва. Наші партнери – «Всесвітня федерація миру», міжнародна організація «Федерація жінок за мир у всьому світі», видавничий дім «Справи сімейні». Окрема подяка Світлані Аношкіній, Регіні Гаріфуліній, Белі Мень які сприяли налагодженню контактів із зарубіжними мисткинями.

Єднаймося! Разом з касандрами «Мистецької світлиці» ми намагаємося внести свою лепту в довгоочікувану перемогу.

Куратор проекту: мистецтвознавець, заслужений працівник культури України,
засновник «Мистецької світлиці» В. Єфремова.

 

Stop the war Jale Haeuser. Німеччина
Встояти. О. Вакуленко
Відродилася наша Україна. О. Вакуленко
Гайдамака О.

 

Голуб миру. Julia Dekorum. Відень

 

Дар’я Добрякова. У глбину тисячоліть
З любов’ю до України. М. Саркісян

 

Red & White. Я не боюся. Л. Почекайлова. 2021
Квітуча Україна. Л. Нечипорчук
Із серця Києва. Птах перемоги. О.Толкачова
Надія на мир в Україні. О. Шевель. Нова Зеландія
О. Вакуленко. Цвіт української землі
Г. Носенко. Рідна хата недалеко
Слово. Внутрішня сила. Гайдамака Оля

 

Фото належать учасницям проекту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *