З 10 до 17 лютого 2022 у Художній галереї «Митець» (Київ, Велика Васильківська, 12) відбудеться персональна виставка живопису знаної художниці, заслуженої діячки мистецтв України Ольги Петрової «Одвічне».
Біблійні сюжети обіймають особливу роль у творчості мисткині. Уперше «Біблію» Ольга Петрова взяла в руки у 1970-х роках, тоді це було заборонено і навіть небезпечно. Для неї це стало не лише моральною основою самовиховання, але і необхідністю під час роботи над серією графічних ілюстрацій до «Божественної комедії» Данте, які отримали всесвітнє визнання, зокрема на батьківщині поета у Італії. У 1993 році серію придбала бібліотека Британського музею.
У загальній атмосфері кінця 1980-х після пережитої трагедії на Чорнобилі і передчутті Незалежності відбулось ствердження внутрішньої свободи особистості. Властивий Ользі Петровій протестний дух, відчуття звільнення від догм та канонів радянщини і всього, що було заборонено, вибухнуло новим творчим періодом, спонукало художницю звернутись до теми Одвічного мовою живопису у потужному колориті.
Біблія стала культурним контекстом для цієї серії робіт, що триває вже понад 20 років. Кожне з полотен перегукується з нашою сучасністю. Витончено звучить почуття щастя і надії в полотнах «Радість Різдва» (1992), «Благовіст» (1990–91). Натомість «Сьомий янгол. Апокаліпсис» (1990) передає трагедійність, атмосферу тривоги напередодні підписання Біловезької угоди.
Картина «Се я, Господи» (2019) – це втілена жертовність наших воїнів, що полягли, захищаючи нас, і йдуть до Бога. Одним з центральних полотен виставки є «Птахи» (2014), що з’явились під час подій Майдану, напередодні розстрілів. Тут втілилась тема протистояння: здається, один чорний птах вже поборений, але інший ще літає. Драматизм того стану, відчуття зміни і руху абсолютні.
Ольга Петрова про власний творчий метод говорить так: «Безумовно, я завжди працюю з метафорами. Мій живопис народжується на рівні відчуття кольору, який визріває десь у підсвідомості. Усі мої картини складаються десь там, на інших рівнях. Я їх немов бачу, вони мені сняться – ще не написані. Коли я приходжу у майстерню, я вже знаю, що буде на полотні. Безумовно, у процесі витвору є правки і зміни, та і потім сама робота керує мною. Раптом виникає якась кольорова гама і веде за собою. І це напрочуд тонка лабораторія».
Кураторка виставки: Надія Павліченко-Тимчук
Телефон: (050) 196 32 65
Електронна пошта: nadia.pavlichenko@gmail.com
Художня галерея “Митець”
Україна, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12
Телефон: (044) 234 40 06
Факс: (044) 234 40 06
Електронна пошта: mytetsgallery@gmail.com
Розклад роботи:
щоденно з 11:00 до 19:00
в суботу з 11:00 до 18:00
вихідний – неділя