Персональна виставка творів Наталії Ніколайчук (живопис, графіка). 12-19 жовтня 2021 року

12 жовтня 2021 року в художній галереї “Митець” відкривається персональна виставка творів Наталії Ніколайчук (живопис, графіка).

 

 

Наталія Ніколайчук народилася в 1956 році в місті Києві. У 1982 році закінчила Національну академію мистецтв і архітектури (НАОМА, майстерня книжкової графіки – професор Чебаник В. Я.), у 1988 році – аспірантуру Академії мистецтв СРСР (майстерня станкової графіки – академік Дерегус М. Г.). З 1985 року – член Спілки художників України; є членом правління Київської організації НСХУ. Виставкову діяльність Наталія Ніколайчук розпочала у 1980 роках. Вона – учасник багатьох всесоюзних, республіканських та міжнародних( у Греції, Данії, Німеччині, Канаді, Японії, Франції) виставок. Твори художниці знаходяться в колекціях Міністерства культури та мистецтв України, Дирекції виставок Спілки художників, у Донецькому, Луганському, Запорізькому, Чернігівському, Хмельницькому та Полтавському художніх музеях, Національному музеї книги (Київ, Лавра), у картинних галереях Ізмаїлу, Кривого рогу, в приватних зібраннях України та зарубіжжя. З 1995 року – декан факультету образотворчого мистецтва Київської дитячої Академії мистецтв, унікального учбового закладу. У 1996 році Наталії Ніколайчук присвоєно Почесне звання “Заслужений художник” України. У 2007 – присвоєно почесне звання “Народний художник” України. У 2019 – завідувач кафедри образотворчого мистецтва, професор Вищого закладу мистецької освіти Київської Академії мистецтв. У 2020 отримала вчене звання «Доцент».

 

 

Наталія Ніколайчук – художник зі своїм неповторним і унікальним колом тем, сюжетів, образів. Для усіх її творів, як графічних, так і живописних, характерні: ніжний ліризм, мелодійність ліній, прозора гармонійність кольорів. Одночасно – це високодуховні твори, насичені важливими символами і просякнуті глибоким філософським змістом. Але, звичайно, тематика творчості мисткині не могла залишатися незмінною на протязі багатьох років. Постійне духовне зростання, розкриття для себе і через твори, для глядача якихось нових горизонтів і нових істин, є обов`язковою умовою справжнього, живого мистецтва. Цікаво, що процес цей відбувається певною мірою незалежно від свідомості самого художника. Багато питань, і нерідко найважливіші з них – розв`язуються саме на рівні інтуїції. Колись це називали урочистим і відповідальним словом «одкровення». Відповідно, мистецтво починає розглядатися не просто, як об`єкт естетичної насолоди, але й як повчання, а художник отримує статус не тільки творця, але й своєрідного духовного посередника між світом та його Творцем тим, чиє ім`я пишеться з великої літери.

 

 

Але і в графіці, і в живопису головною метою художниці є гармонія, її твори постійно називають «ліричними» і «мелодійними», і це цілком справедливо. Кожен малюнок, кожна картина Наталії Ніколайчук нагадує ніжну й вишукану мелодію у лініях і фарбах, за природністю й органічністю якою прихована складна і напружена праця.

 

 

Єдність творчості Наталії Ніколайчук – це перш за все єдність настрою і напряму, але не в останню чергу – також єдність тем і сюжетів. Втім, в даному випадку поняття «тема» і «сюжет» є майже тотожніми. Наталія Ніколайчук завжди тяжіла до завдань і рішень не просто монументальних, а скоріш важливих, навіть найважливіших – саме тих, що лежать в основі буття.

Цілком природно, що, звертаючись до таких важливих і відповідальних тем, мисткиня розмовляє переважно мовою символів. Герої творів художниці – діви і янголи, навколо яких світи і промені світла, а між якими чаша Грааль чи потір.

 

Наталія Ніколайчук належить до числа художників, що здаються щасливцями і обранцями долі, яким можна хіба що позаздрити. Звичайно, не йдеться про творчі пошуки і постійне тяжіння до найвищої досконалості – це нормальний мистецький процес. Але художниця працює надзвичайно натхненно й енергійно, не знаючи нестачі в ідеях і сумнівів у шляхах і способах їхньої матеріалізації-реалізації. Вона має, що сказати, і знає, як це сказати, оскільки знайшла свою художню мову, свою систему, яку відтепер має лише поглиблювати й вдосконалювати.

Кандидат мистецтвознавства

Оксана Ламонова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *