Колективна виставка сучасних українських митців “Країна митців”. 21-27 серпня 2021 року

21 серпня 2021 року в художній галереї “Митець” відкривається колективна виставка сучасних українських митців “Країна митців” (живопис, графіка).

КРАЇНА МИТЦІВ.

Саме під такою назвою відбулася художня виставка в галереї «Митець» Київської організації Національної спілки художників України. Як зазначила директор галереї мистецтвознавець, заслужений працівник культури України Карина Кравець, що у творчому марафоні до 30 –ї річниці святкування Незалежності України, прийняли участь жінки. Кому як не жінці берегині роду людського бути правофланговими у справах збереження миру та злагоди на планеті.

Дійсно на жінках особлива місія не тільки продовження родоводу на землі, а й створення прекрасного в навколишньому світі. Саме такою тональністю наповнена виставка «Країна митців» де згуртувалися дев’ять художниць, твори яких розкривають їхні самобутні таланти.

Кобзар писав «Ну шо б, здавалося слова. Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, як їх почує! Знать от Бога і голос той, і ті слова ідуть між люди.. ». Так і виставка іде своїм позитивом між люди створюючи хвилю любові та добра. Експозиція побудована так, що глядач може відчути переваги кожної авторки, зануритися у самобутність представлених творів, знайти свій улюблений мотив та відчути внутрішній світ мисткині.

Загальне враження від виставки святкове, радісне, позитивне. На багатьох творах ми бачимо квіти, ті самі квіти, які є символами нашого народу. Тут і соняшники, мальви, троянди, чорнобривці, ромашки, волошки. Чимало творів присвячені дітям, світлим жіночим образам, як ми бачимо на полотнах Оксани Судакової. Художниця зачарувала своїми неординарними творами, наповненими роздумами про сенс життя. В серії портретів відчувається загадковість романтичних красунь, які чекають якось надзвичайної миті в своєму особистому житті. Досить подивитися на картин «Твій лист», «Танок квітів», або «Мій старий дім наснився» які спонукають до роздумів.   Світлі прозорі кольори свідчать про природній живописний дар художниці, а вдалі композиції говорять про неабиякий талант авторки.

Розглядаючи картини ми можемо констатувати, що мисткині у творчому пошуку власного живописного стилю. Більшість картин створені олійними фарбами, але є розкішна акварель та акрил, якими вільно володіють художниці. Художниці дійсно створили нам щасливу країну де життя наповнене сонцем і позитивом та святковим настроєм. Дійсно життя прекрасне, треба тільки навчитися відчувати його неповторні миті, робити добро. Саме таким позитивом наповнена серія картин на християнську тему з виразною картиною «Моління о чаші» Т.Семененко, чудові прозорі акварелі Тетяни Кари, казкові теми Тетяни Ісаєвої.

Чимало картин свідчать про достатньо високий професійний рівень художниць, серед яких представниця віртуального мистецтва Олександра Сурган,  якїй підвладні складні дизайнерські проекти. Вона викладач амбасадор бренду професійного маркетингу для малювання. Мисткиня стверджує, що шлях до цілі буває довгим, тому ідучи до поставленої цілі треба постійно вивчати життя.

Колажі Ганни Гридасової свідчать про широкоформатний талант авторки. Художниця створює свій мікро-космос наповнений  філософськими роздумами про сенс життя. твори Лариси Кукареки випромінюють цілющий дух Поліського краю, наповненого музикою безкрайніх степів.

Ольга Ярославська вірить, що все що відбувається з людиною протягом життя не випадкове. Головне вибрати діяльність за покликом душі, що вона і зробили. Обравши творчий шлях вона занурилася у створення «Кольору настрою», саме через гармонійну палітру вона наповнює оточуючий світ позитивною енергетикою. Досить подивитися на серію картин з ігристим вином та прозорими бокалами. Від спостерігання за якими піднімається настрій. Справедливо сказав класик – істина у вині. Стан від побаченого на виставці «Країна митців» неймовірно душевний піднесений, святковий.

Різні бувають обжинки, писав поет, вірний син Українського народу Леонід Полтава, сторіччя з дня народження якого ми відзначаємо в ювілейний рік Незалежної  України. Обжинками дев’яти художниць стали світлі образи квітучої України. які перетворили виставкову залу галереї «Митець» на країну мрій..

У золоту сув’язь поколінь вписані нові імена чудових художниць,  які прагнуть привнести в життя красу, добро та щастя.

Валентина Єфремова

мистецтвознавець, заслужений працівник культури України, Міжнародний посол миру.

 

 

В експозиції приймають участь роботи Ольги Ярославської, Оксани Судакової, Ганни Гридасової, Тетяни Семененко, Тетяни Кари, Олени Колеснікової, Лариса Кукареки, Тетяни Ісаєвої, Олександри Сурган.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *