Родинна виставка живопису «Бесіда поза часом». 30 серпня – 6 вересня 2020 року

З 30-го серпня по 6 вересня київська галерея «Митець» представить родинну виставку живопису «Бесіда поза часом», Галини ЗОРІ, Оксани СЛЄТИ, Оксани ПОПІНОВОЇ, Галини ПОПІНОВОЇ.

 

Галина Зоря – класик вітчизняного мистецтва живопису, була викладачем художньої школи. Вона прожила велике і значне життя в мистецтві, виховала і вивчила майстерності, крім сотень учнів художньої школи, трьох своїх дітей, що також стали чудовими художниками, продовжувачами династії.

Це поетичний, ніжний, по-жіночому тонкий і виважений майстер. Звичайно, вона багато писала квіти, в яких кохалась завжди. Ці квіти – букети в садах чи живі – в полі чи на грядці – заповнюють її полотна живим і нев’ядучим килимом. Це знаковий живопис справжньої Школи. Вміння вдивлятись в природу, передавати її трепет і значущість, знаходити самі піднесені інтонації для художнього виразу – Галина Зоря, як естафету, передала своїм дітям.

 

 

Оксана Слєта

Заслужений художник України. Живопису Оксани Слєти притаманний романтичний погляд на світ. Вона, як майстер живопису, переймається самодостатньою красою речей, їх співставленнями та сполученнями, їх барвами і переливчатими фактурами. Можливо, саме тому вона надає речам в натюрмортах такого надзвичайного вигляду, такого мрійливого стану, такого гармонійного колориту. Це категорія піднесеного взагалі. Вона, як справжня жінка, оспівує невмирущу силу природи, трави, квітів, та радість плодів земних. Вона бачить в цьому явищі омріяне райське життя в садах, де все навкруги – прекрасне і цінне. В картинах Оксани такі емоційно забарвлені предмети втілюють космічність простору, і цей вселенський космос виказаний в бездонному небі, морі, в туманах і далеких обрисах берегів. Це космос власної душі художника.

. Це і є мистецтво, – справжнє, щире, що без посередників звертається до людського серця.

Оксана Слєта – живописець, надзвичайний майстер в зображенні квітів. Але особливо неперевершено вона малювала зрілі кетяги калини. Я не знаю іншого художника, який би писав це червоне диво так легко і прекрасно, з таким повним почуттям і сердечною надією.

Червона калина – самий довершений в українському мистецтві образ дівочої краси, козацької слави, невмирущий пісенний зойк рідної землі. Оксана – найкращий майстер цього калинового дива, де й дотепер житиме її душа.

 

Галина Попінова– це майстер високої школи, яка вміє, як ніхто зараз, писати безпосередньо з натури.

Роботи Галини пишуться одночасно спонтанно і шанобливо, швидко і надзвичайно щиросердно.

Роботи дуже різноманітні, є й написані в різних кутучках світу, і в рідному Києві. А кожен новий мотив приносить новий досвід, доповнює її власний стиль цікавими складнощами втілення.

Галина, здається, навіть шукає особливо складних мотивів, тому що володіє віртуозною передачею станів освітлення та тонкощів колористики, що є головним фактором живопису з натури.

 

Оксана Попінова

Художнику притаманний чудовий сплав стильності і чуттєвості, досконала техніка в передачі самих складних, самих піднесених і фантастичних емоційних станів.

Те, що зображує Оксана, нагадує скоріше загадкову алегорію, а не просто постать в пейзажі. Це гармонія людини і природи, це духовний Едем, це золотий вік омріяного райського буття.

Оксані притаманна надзвичайна вроджена граціозність і шляхетність мислення, що виказують в ній, тим не менш, надзвичайно сучасного майстра.

Оксані притаманна надзвичайна естетична гладкість манери письма, воістину італійська, класична прекрасна естетика цілого і деталі, зважена сила як колориту, так і композиції.

 

Дмитро Корсунь, художник, арт-критик

Тож запрошуємо вас відвідати виставку українського живопису «Бесіда поза часом» трьох поколінь жінок однієї родини. Вони лауреати українських та міжнародних премій, національних конкурсів. Члени Національної спілки художників України. Багатократні учасниці Всеукраїнських та міжнародних виставок, проектів та пленерів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *