Персональна виставка Сергія Грущенка “Обрії” (живопис графіка). 11-20 липня 2020 року

З 11 до 20 липня 2020 року в художній галереї “Митець” буде проходити персональна виставка Сергія Грущенка “Обрії” (живопис графіка).

Сергій Грущенко народився 28 лютого 1935 р. у містечку  Вереміївка на Полтавщині. За народними переказами, тут бував Богдан Хмельницький зі своїми козаками, а пристань на Дніпрі до побудови Кременчуцької ГЕС мала назву «Богун».

У   1959–1964 роках навчався у Київському училищі прикладного мистецтва  на відділенні оформлення промислових виробів.

У 1972 році закінчив Київський державний художній інститут  (графічний факультет, майстерня Т.  Лящука; викладачі з фаху: О. Басанець, П. Басанец, С. Грош, М. Попов, Л. Сак, П. Говдя, В. Сингаївський).

 

 

Учасник численних всесоюзних, всеукраїнських і міжнародних виставок – з 1971 року.  Має понад 20 персональних виставок (Український Дім, 2005; Український фонд культури, 2006, 2016; Національна спілка художників України, 2017 та інш.)

 

 

З 1974 року – член  Національної спілки художників України.

Лауреат літературно-мистецької премії імені І. Нечуя-Левицького (2017).

Живе у Києві. Працює в галузях станкового живопису, графіки, плакату, монументально-декоративного мистецтва.

 

 

Твори зберігаються:  у колекціях Національного музею Тараса Шевченка, Музею Івана Гончара, Музею І. Нечуя-Левицького, Черкаського обласного художнього музею, Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка, Фондах НСХУ,  Українського Дому, Українського фонду культури та приватних збірках України, Росії, Європи, США, Канади.

Нагороджений Дипломом голови комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності В. Яворівським «За значний особистий внесок у розвиток культури та духовності в Україні».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *