Виставка робіт Людмили Нагорної. 2-9 листопада 2019 року

2  листопада о 16-00 у художній галереї  «Митець» відкривається  виставка Людмили Нагорної.

Виставка «Ніхто не бачить світ крізь ваші очі» – це ретроспекція робіт – костюмів, сценографічних вирішень до різноманітних театральних вистав, відтворених на сцені упродовж кількох десятиріч. Переосмислення народного костюма, його сучасне трактування втілюється в об’ємно-просторовому текстилі. Адже ніхто не бачить, крім художника театру, виставу до її втілення на сцені.

Роботи різних років складають життєвий шлях художника-постановника Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Театр захоплює і не відпускає…, але є й паралельний світ – це переосмислений український костюм на основі традиційної конструкції з нових сучасних матеріалів.

Відкриттям останніх років для мене став – фелтінг (повсть), який має безмежні можливості відтворення будь-яких форм та конструкцій.

Ця техніка мене захоплює і надає нового творчого дихання, бажання створювати нові сучасні строї.

 

Дж. Верді. «Травіата». Ескіз сценографії дія І, картина.

 

Про автора:

Людмила Нагорна

заслужений  художник  України,

лауреат премії імені Данила Лідера

Закінчила Київський державний художній інститут (театральне відділення під керівництвом нар. художника України Д.Лідера, майстерня засл. художника України І.Биченкової).

Від 1985 – художник-постановник Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва, від 1992 – головний художник театру.

На сцені Київського муніципального академічного  театру опери і балету для дітей та юнацтва здійснила постановки вистав (сценографія і костюми) – балетів: «Червоні вітрила» В.Юровського (1986), «Пригоди у Смарагдовому місті» О.Яковчука, «Весна священна»  І.Стравінського (обидва – 1988), «Пеппі Довгапанчоха» на музику К.Хачатуряна (1992), «Лускунчик» П.Чайковського, «Демон» О.Костіна (обидва – 1993), «Мауглі»  О.Градського (2003 – костюми), «Спартак»  А.Хачатуряна (2006, сценографія);

мюзиклів: «Таємничі викрадення» П.Петрова-Омельчука (1988) та «Як козаки змія приборкували»  (2001) та «Зачарований чумак» І.Поклада (2009 – костюми), «Пригоди Гекльберрі Фінна»  Ж.Колодуб та Л.Колодуба (2015), «Жив собі пес…»  В.Назарова (2017);

опер: «Золоторогий олень»  О.Костіна (1986), «Івасик-Телесик» К.Стеценка (1987),   «Пастка для Відьми»  І.Щербакова (1997), «Ріголетто»  (1999), «Травіата» (2011, сценографія) Дж.Верді,«Розумниця» К.Орффа (2013), «Бастьєн і Бастьєнна» В.А.Моцарта (2016), «Богема» Дж.Пуччіні (2017),«Кощій безсмертний»  (2002) та «Ніч перед Різдвом» М.Римського-Корсакова (2009), «Червона Шапочка»  М.Раухвергера (2001), «Чарівна музика»  М.Мінкова (2005, костюми), «Історія Кая та Герди» С.Баневича (2006); музичної казки «Стійкий олов’яний солдатик»  (2009) С.Баневича; музично-драматичних вистав: «Шевченкові дороги» (2013) та «Весь світ – Шекспір»  (2014), містерії сучасності «Повертайся живим» (2014); освітньої програми  «Оперна абетка, або У пошуках загублених нот»  (2014); концертів хору «Хорові арабески» (2011) та «Хорові арабески–2» (2014), концертів-вистав   «Я – Романтика!» (2016), «Срібні струни»,  «Шляхи кохання»  (обидві – 2017), Король Дроздобород» Ю.Шевченка (2018) «Viva la mamma» (Нехай живе мама!), або Театральні порядки та безпорядки» Г.Доніцетті (2019).

Здійснила ряд постановок у інших театрах: у Національному драматичному  театрі ім. І.Франка – сценографія та костюми до вистав «Трагедокомедія о воскресенії мертвих»  Г.Кониського, «Каїн»  Дж. Байрона, костюми до вистав «Наталка-Полтавка»  за І.Котляревським та М.Лисенком, «Кайдашева сім’я» за І.Нечуєм-Левицьким, «У неділю рано…» Н.Нежданої за О.Кобилянською; у Молодому театрі – костюми до вистав «Московіада» Ю.Андруховича та «Четверта сестра» Я.Гловацького; у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії – костюми до вистави «Енеїда»  І.Котляревського, у Чернівецькому музично-драматичному театрі «Мадам Боварі» Я.Стельмаха за Г.Флобером, в Одеському національному театрі опери та балету – сценографія та костюми до вистави «Любовний напій» Г.Доніцетті (2016).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *