Виставка пам’яті Георгія Пустовійта. 23-31 серпня 2019 року

23 серпня 2019 року в столичній галереї “Митець” відкриється художня виставка “Георгій Пустовійт. Скульптура”. Це – перша персональна виставка митця. Так трапилося в житті Георгія, що всі прижиттєві арт-проекти були спільними із батьком Гаврилом Михайловичем і братом Сергієм.
Георгію Пустовійту випало народитися в Україні часів СРСР. Що це означає – найкраще розуміють свідки доби та історики: репресії, постійна цензура, неможливість свободи вибору і пошуку, інформаційний голод і залежність від замовлень. Доля митця тісно переплетена із долею країни, в якій довелося народитися і прожити життя.

 

 

Творчий шлях Георгія Пустовійта був сповнений пошуками та злетами. Втім, художник не до кінця використав той потенціал, який був відміряний йому Небесами. Сьогодні можна тільки здогадуватися, чому сталося так, а не інакше. Складне дитинство, трагічна доля родини, утиснення та різноманітні обмеження – всі ці фактори відіграли не найкращу роль. Коли за кожним творчим порухом думки та ідеї завжди стояв напоготові внутрішній цензор, який контролював та оцінював зовнішні ризики та небезпеки – як скульптура буде сприйнята публікою, чи не знайдуть у ній «підводні», не сумісні із соціалістичною ідеологією прояви. І Георгій Пустовійт, із його складним і глибоким філософським світоглядом, завжди мав бути напоготові із тим, щоб в проміжках творити бажане і омріяне, всупереч обставинам та заборонам.

Виставка працює до 31 серпня 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *