Виставка віртуальної скульптури “Умовний спосіб”. 12-18 травня 2018 року

11 травня у київській галереї “Митець” відбудеться презентація віртуальної експозиції сучасної скульптури “Умовний спосіб”. Виставка проходитиме в рамках масштабного проекту Volume  Park.

У своїх роботах відомі художники (Назар Білик, Олексій Золотарьов, Олександр Дяченко, Катерина Бучацька, Петро Гронський, Данило Шуміхін, Іван Підгайний, Аліса Забой) торкнуться питання інституціонального розвитку української культури. Вони запропонують зануритись у світ віртуальної реальності, щоб мати змогу оцінити свої реальні  можливості у безмежному світі поки що віртуальних прагнень.

 

 

Проект є важливим прецедентом презентації співпраці сучасного мистецтва та новітніх технологій.

На презентації проекту гостям буде запропоновано випробувати шоломи ВР Lenovo Explorer та геймерскі ноутбуки Legion Y520.

Технічний партнер проекту компанія Lenovo.

Вхід на виставку безкоштовний

Відвідати презентацію зможуть тільки особи що зареєструвалися за лінком:

https://docs.google.com/forms/d/1o8QcpHQbbdJZznPnjxVN4sfiVRV4Is6HyoDen0nKYzs/edit

Звертаємо вашу увагу, що у реєстрації може бути відмовлено через обмежену кількість місць.

 

У організації проекту взяли участь:

–       ГО Конгрес активістів культури – Конгрес розвиває мережу культурного активізму та сприяє реалізації міждисциплінарних проектів. Сприяє обміну культурним досвідом, розвитку співробітництва між діячами культури різних країн, національними і міжнародними організаціями культури, встановленню зв’язків з подібними організаціями у тому числі, іноземними і міжнародними;

Сприяє розвитку креативних індустрій, розповсюдженню та популяризації досягнень української та світової культури і мистецтва

–       ГО НСХУ – Національна спілка художників України

всеукраїнська громадська творча організація професійних митців і мистецтвознавців.

–       «ГО Скульптурний цех» ‐ громадська

організація, яка об’єднує однодумців та професіоналів у сфері виготовлення скульптури та художньої освіти. Існують з 2014 року.

–       KFP – меценатський проект, що спрямовано на розвиток міста Київ.

–       Indium Lab – київська студія віртуальної та доповненої реальності. Релізовує комплексні VR/AR проекти у сфері освіти, маркетингу та розваг. Співпрацює із замовниками в Україні, Європі та на Близькому Сході.

_______________________________________________________________________

Концепція проекту:

Віртуальний світ, який уже доступний сучасній людині, попри всі його суперечливі властивості дозволяє уникнути незручностей та обмежень звичної реальності. Тут кожен вносить щось своє у відбудову ідеального середовища, в якому теоретично було б комфортно співіснувати всім учасникам «будівництва». Утопічність ситуації полягає в тому, що уявне втілення реальних потреб зменшує шанси на те, що їх коли-небудь буде реалізовано у дійсності.

Такі мімікрії характерні для суспільства, особливо якщо розвиток у ньому загальмовується або навпаки прискорюється. А завищені вимоги до такого суспільства підштовхують його учасників до професійних імітацій та ситуативних пристосувань замість поступового розвитку.

Намагання вижити в умовах постійної конкуренції та завищених стандартів часто супроводжується підміною понять, що катастрофічно впливає на подальшу долю цього суспільства.

У проекті «Умовний спосіб» ми вирішили торкнутися болісного питання української культури —   інституціонального розвитку.  Блукаючи серед категорій «маємо», «прийнято мати», «хочемо мати», «вміємо», «маємо вміти» тощо, ми пропонуємо у якості експерименту зануритись у світ віртуальної реальності, щоб мати змогу, нарешті, оцінити свої реальні можливості у безмежному світі поки що віртуальних прагнень.

Катерина  Рай,  куратор проекту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *