Персональна виставка Василя Химочки «Нова реальність» (живопис) 1-10 червня 2017 року.

Виставка присвячується пам’яті художника Василя Химочки (28.12.1950 – 14.06.2016). Експонуватимуться твори, написані в кінці 1990-х – на початку 2000-х років.

Живопис талановитого українського художника Василя Химочки пізнаваний серед інших робіт. Занурюючись у гру геометрично-кольорових варіацій його полотен, ми занурюємося у незбагненні візерунки, в кожному із яких мерехтить та манить своєю нескінченністю Вічність.

Але до того, як Василь Химочка прийшов до свого стилю, до свого бачення, – був нелегкий шлях становлення його як людини, як митця, як мислителя. Увесь свій творчий шлях художник шукав, як він сам висловлювався, своє оптичне символічне медитативне мистецтво.

Його роботи осяяні круговертю прадавніх символів, що непомітно та наполегливо рухають разом з нами колесо Життя.

«Занурюючись у живописні простори творів Василя Химочки, ненароком опиняєшся поза усіма мислимими рамками матеріального світу. Втрачаєш точки відліку. Кожне полотно майстра – ескізний проект вірогідної моделі Всесвіту – один із безлічі його «дактилоскопічних» відбитків. Воно демонструє перед нами світ глибинних почуттів, очищених від ілюзорних матеріальних форм».

Лесь Остапенко

«Діапазон його образного ладу – від фігуративного потрактування до “абстрактного медитування”. При цьому – вибудова власного жанру, техніки, як і творчого процесу, який настільки оригінальний, що заслуговує окремої розвідки».

Григорій Міщенко

«Життя – то поезія. Воно рухається не з голови, а з серця. Життя, – це таїна, яку треба прожити, а не загадка, яку треба розгадати”. Ці слова передають особливість його світлої та правдивої творчості. Митець досліджує шлях світла у просторі, намагається створити метафоричний образ світобудови. Ступає за світлом, утверджуючи чистоту, зберігає ціле, доводить свій твір до медитативного звучання».

Василь Химочка

Про автора

Химочка Василь Іванович – народився 28.12.1950 року на Одещині в селі Старокозаче, закінчив Одеське художнє училище ім. М. Б. Грекова та Львівську національну академію мистецтв. Мав клас у Київському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. М. Бойчука. З 1976 року був учасником понад 50 групових та персональних виставок в Україні, Ірані, Німеччині, Чехії. Найбільш відомі розписи художника: купол дзвіниці Софії Київської “Пророк Мойсей і Аарон”, сходи Михайлівського собору (м. Київ), станція метро “Мінська” Київського метрополітену та кафе “Хрещатик” (м. Київ)

Відкриття виставки 1 червня о 17.00

Адреса: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12, художня галерея «Митець»

Виставка працює з 1 по 10 червня 2017 з 11.00 до 19.00 щодня крім неділі.

Вхід вільний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *